Historie a popis firmy

Společnost Romino Car je silnou a stabilní společností, která svojí devatenáctiletou tradicí na českém trhu s ojetými automobily.  Dlouhodobě se řadí mezi největší a nejvýznamnější společnosti nejen v Plzni.

Historie firmy Romino Car sahá až do počátku roku 1994, kde začala jako sdružení dvou fyzických osob. Na pronajaté vyasfaltované ploše a v mobilní buňce tak začal prodej osobních automobilů s počtem 30-ti nabízených vozů.

Historie Romino Car

 • 2010

  Výstavba nové dílny pro přípravu vozů na prodej

  V září 2010, po 6-ti letém úsilý získat stavební povolení, začíná v areálu pneuservisu výstavba nové dílny pro přípravu vozů na prodej.

 • 2009

  Nové autocentrum,  II.etapa výstavby

  V dubnu 2009 jsme ukončili  II.etapu výstavby a otevřeli tak nový autosalon se zázemím firmy pro prodej vozů a jejich služeb. Zde začíná nová etapa firmy, kde již na každou profesi máme zaškolené specialisty.

 • 2008

  Nové autocentrum, I. etapa výstavby

  V srpnu 2008 začíná I. etapa výstavby nového autocentra, a v listopadu téhož roku začíná prodej vozů.

 • 2007

  Nové autocentrum, architektonický návrh

  V roce 2007 se na pozemku u obchodního centra Olympia v blízkosti dálnice Praha – Rozvadov vytváří možnost výstavby nového autocentra včetně školícího střediska pro prodejce , pneuservisy, rekvalifikace a výukou nových žáků učňovských zařízení. Téhož roku 2007 projekční kancelář AVE - Architekt navrhla nové prostory.

 • 2005

  Rozšiřujeme služby zákazníkům

  Největší rozvoj zaznamenává firma rokem 2005 s 9-ti zaměstnanci. Rozšiřujeme služby zákazníkům o půjčovnu osobních automobilů a odtahovou službu. Vyučujeme žáky 2. a 3. ročníků pro odborná učiliště v jejich praktické části.

  Další rozvoj byl stávajícími prostory omezen a firma byla nucena hledat nová opatření, zejména ve zkvalitnění služeb a profesionálnějšímu přístupu k zákazníkovi.

  Investovalo se do zaškolování pracovníků, a to jak v oblasti pneuservisu, tak i v oblasti prodeje. Školení se ukázala jako velmi důležitá pro další rozmach firmy. Hledají se nové a větší prostory.

 • 2004

  Založení Romino Car s.r.o.

  Konec roku 2004 se sloučilo sdružení podnikatelů fyzických osob a byla založena firma Romino Car s.r.o.

 • 2002

  Dosáhli jsme první stovky

  V roce 2002 firma rozšířila prodejní plochu o další pozemky. Počet nabízených vozů dosáhl stovky.

 • 1999

  Roční prodej přesáhl 500 vozů

  Rok 1999 přinesl možnost odkoupení sousedního pozemku a spojení tak stávajících prodejních prostor. Byl zde vystavěn autosalon a nové prodejní a administrativní prostory. Vytvořením dalších pracovních pozic má firma již 5 zaměstnanců. V této době se prodává přes 500 vozů ročně.

 • 1997

  Založena o.s. Romino Car team

  V roce 1997 firma začala vyvíjet aktivity a investice do rallyového sportu, a to nejen do samotného závodění, ale i pořádání automobilových soutěží. Bylo tak založeno o.s. Romino Car team.

 • 1996

  Otevření pneuservisu

  V roce 1996 v těchto prostorách firma otevřela pneuservis pro osobní a dodávkové automobily. Zde byly vytvořeny i první dvě pracovní místa.

 • 1995

  Vytvoření dílny pro přípravu vozů na prodej

  Následující rok 1995 firma zakoupila nedaleký objekt bývalého elektro družstva a vlastní rekonstrukcí zde vytvořila dílny pro přípravu vozů na prodej.

Firma vsadila na specializaci prodeje jedné značky, a to značky Škoda. Přestože Škodovka v té době neměla tak velkou oblibu jako značky zahraniční, ale s pozdějším spojením s koncernem VW a Audi začala její budoucnost, a to se ukázalo jako klíčové i v prodeji ojetých osobních automobilů této značky.

Již v prvním roce podnikání se prodalo přes 200 osobních automobilů.

 

Strategie, vize a motto Romino Car

Všechny nabízené vozy tak prochází kontrolní dílnou a připravují se na prodej. Dlouholetou strategií společnosti Romino Car je poskytování vysoce kvalitních a komplexních služeb, dostupných široké veřejnosti s cílem být klientovou první volbou při výběru vhodného partnera při pořizování automobilu.

Zodpovědný přístup Romino Car

Romino Car klade důraz na zodpovědný přístup, který vychází jak ze seriózního jednání s klientem, tak dodržování etických norem a být tak konkurenceschopným členem při prodeji a nákupu vozidel, poskytování finačních a pojišťovacích služeb a dostatečné schopnosti dostát svých závazků.

[Přeskočit navigaci]

Rychlé hledání vozidla

Nově přidané

Rozšířené vyhledávání

VÝKUP VOZŮ NA PROTIÚČET NEBO ZA HOTOVÉ

Přijďte si k nám vybrat Váš nový vůz

 • zajistíme financování
 • pojistíme Váš nový vůz
 • vyřídíme veškerou administrativu

certifikát

certifikace